צרו עמנו קשר!

תמונת רקע לדף

קטלוג מוצרים > ריצוף חוץ

ריצוף חוץ

 
סה"כ: 9

 

ריצוף חוץ נחשב כיום לאחד מהמרכיבים הדומיננטיים בתכנון הגינה ולחלק בלתי נפרד מעיצוב החלל החיצוני. היות והריצוף הנו אלמנט קבוע ומלווה בעלויות בלתי מבוטלות, אזי כדאי לתכנן אותו בקפידה, תוך כדי הימנעות, ככל שניתן, מהיגררות אחר אפנות שעשויות להשתנות חדשות לבקרים, על מנת להבטיח שהישיבה בחצר תהווה חוויה נעימה ומהנה בכל פעם מחדש.

במהלך החיפוש אחר ריצוף חוץ חשוב לתת את הדעת למספר שיקולים כגון התאמת הריצוף לטעם האישי ולעיצוב הכללי של הבית, כמו גם להיבט התקציבי, לפעילות המתוכננת מעל המשטח ורמת התחזוקה.

 

רצף המשכי וזורם להקניית האשליה של חלל פנימי מרווח יותר


באופן כללי, ניתן למנות כמה סוגים של משטחים מרוצפים, בהם רחבת הכניסה הראשית אל הבית, השביל הראשי המוביל אל הכניסה, רחבת הישיבה שבילי השירות, החניה וכיוצא בזה. תכנון נכון של ריצוף חוץ כרוך בחלוקת השטחים בהתאם לייעודם, כמו, לדוגמה, שביל הכניסה הראשי שנדרש להיות נגיש, רחב ונוח.

 

הרחבות והשבילים נחשבים, אמנם, כאלמנט חיצוני ונפרד מהמבנה, אך יחד עם זאת, חשוב שיהיו מחוברים אליו בהיבט האדריכלי וסגנון העיצוב, שכן, יש להתייחס אל הגינה כחלק בלתי נפרד מהבית וליצור רצף המשכי וזורם בין החלל הפנימי לחלל החיצוני. ניתן ליישם זאת על ידי בחירת ריצוף חוץ בגוונים ודוגמאות התואמים לריצוף הפנים, כשהדבר יעניק תחושת המשכיות ואשליה של חלל פנימי מרווח יותר.

 

התאמה פונקציונלית לשימוש העתידי


חשוב להדגיש שריצוף חוץ אמור למנוע החלקה ומחייב התאמה פונקציונלית לשימוש העתידי שלו, כמו, לדוגמה, משטח החניה שנדרש לעמוד בעומס הרכב, ובה בעת להיות כזה שאינו מבליט את כתמי השמן.

 

בשלבי התכנון חובה לשים את הדעת גם לניקוז של הריצוף ולהקפיד על שיפוע חוץ בהתאם לתקן על מנת להרחיק מים מהמבנה. כמו כן, יש להותיר שרוולי השחלה לתאורה, השקיה ואו שרוול ניקוז משופע במידת הצורך, ומומלץ להיוועץ ולהסתייע באנשי מקצוע מתחום אדריכלות נוף, ובפרט כשמדובר בעבודות פיתוח, טיפול בשיפועים ויציקות.

 

אפשרויות הריצוף הקיימות בשוק ריצוף החוץ הנן מגוונות וכוללות אבנים משתלבות, משטחי בטון, אריחי בטון מעוטרים, בטון מוחלק ומוטבע ועוד.

לפרטים נוספים אתם מוזמנים לנסות את סימולטור הריצוף שלנו, או לצור עמנו קשר

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שליחה >