צרו עמנו קשר!

תמונת רקע לדף

משרביות מדהימות לבחירתך

 

משרביות גלוסקא

  משרביות גלוסקא
   משרביה גלוסקא

    

 משרביה גלוסקא

משרביות הן מרצפות או אריחים, בעלי אלמנטים עיצוביים ומבנה גיאומטרי מיוחד. המשרביות כוללות עיטורים חלולים ותפקידן המסורתי הוא יצירת מחיצה אסתטית ולא הרמטית בין מרחבים שונים. השימוש במשרביות מהווה פתרון יעיל ומעוצב להצללה מבלי לוותר על כניסת אור ואוויר. המומחים של חברת גלוסקא הוותיקה, החברה המובילה בתחום ההמרצפות בארץ, חולקים עמנו מידע ומעניקים לנו טיפים, עצות ודגשים בעלי תועלת עבור מי שמחפש לעצב את הבית מפנים ומבחוץ באופן מושלם.

 

רקע


המשרביות התפתחו במזרח התיכון המוסלמי במטרה ליצור חוצץ בין פנים הבית לחוצה לו. הרעיון היה ליצור את ההפרדה הנחוצה לשמירה על צניעות הנשים ולהרוויח את כניסת האור והאוויר. כמובן שעיצוב המשרביות מהווה תוספת ויזואלית מרשימה לבית ואין זה משנה אם מסתכלים עליהן מבחוץ או מפנים. בשעות בהן הבית מואר באור השמש, חלקה החיצוני של המשרביה מקבל המון אור, אפקט זה מאפשר הסתרה מוחלטת של פנים הבית עבור מי שמביט בו מבחוץ. אולם, למביטים מתוך הבית, החשוך יחסית לחוץ, נהחוץ נראה ברור ומואר. בבנייה הערבית המסורתית, שימשה המשרבייה, כאמור, לשמירה על צניעות הנשים, כך שיוכלו לבצע את מטלות הבית השונות ולהסתובב בחללי הבית מבלי להיראות מבחוץ.

 

מידע נוסף על משרביות


בנוסף ליופי ולעיצוב המדהים של המשרביות, הן מאפשרות חדירת אור לבית בכמות קטנה אך מספקת בארצות המזרח התיכון, שהן שטופות שמש וחמות. משרביות בצדי הבית הן פתרון טוב לאוורורו באופן טבעי. כיום, משרביות הן אלמנט אדריכלי נפוץ המשמש בעיקר לנוי ולעיצוב, ופחות בצורה הפרקטית המסורתית של כניסת האור והאוויר לבית. ניתן להשתמש בחומרים שונים בבניית משרבייה וכמובן שמומלץ בחום רב להשתמש אך ורק בחומרי גלם איכותיים, טובים ועמידים. גם אם המחיר יהיה מעט גבוה מחומרים אחרים, אל תתפשרו.

 

אז איך לבחור את המשרבייה שלכם?

לשם בחירת משרביות שיתאימו לכם יש לתכנן באופן יסודי ומקיף את החלל, הגודל ומיקומה הרצוי והמדויק של המשרביה. כמובן שיש לקחת בחשבון את ההתאמה לעיצוב הכולל של פנים וחוץ הבית. מומלץ להיעזר במעצבים מקצועיים ובבעלי מקצוע מהשורה הראשונה בתחום המרצפות.

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שליחה >