צרו עמנו קשר!

תמונת רקע לדף

רטרו של מרצפות מצוירות

לעיתים נדירות ניתן למצוא בבתים ישנים, של פעם, מרצפות מעוטרות. פעם מרצפות מצוירות היו אופנתיות, ובכל בית היה ניתן למצוא בלטות מעוטרות בעבודת יד, בכבישה הידראולית. אחר כך באו המודרניזציה, הקדמה והתעשייה, והפכו את הכל לאחיד ומונוטוני. שיכוני רכבות אפורים, אריחים אחידים ומשמימים, קירות לבנים. פסי הייצור ההמוניים הפכו את הכל לזהה, החל מעיצוב הדירה וחלוקת החלל, וכלה ברהיטים ובציורים שנתלו על הקיר.

 

הלאה הקדמה


בלטות ומרצפות מצוירותבעלי המלאכה השונים, האומנים האמונים על מלאכתם, המשיכו לשמור על עשייה אותנטית,

על תשומת לב לפרטים ועל ייצרו פריטים ייחודיים, מלאי אמירה אישית.

אך הקושי להתפרנס היה קשה, ובעלי מלאכה רבים נאלצו לסגור את עסקיהם ולמצוא פרנסה אחרת, לא תמיד בהצלחה.

בתחום הכנת המרצפות המעוטרות נותרו בתי עסק בודדים בארץ,

כשהבולט ביניהם הוא גלוסקא מרצפות, בית המלאכה הותיק ביותר בארץ בתחום המרצפות, בו עובדים בני משפחת גלוסקא כבר שלושה דורות.

בעשור האחרון החלה שוב התעוררות של חיפוש הביטוי האישי, והביקוש למרצפות מעוטרות ואותנטיות, שיעידו על יושבי הבית וייתנו לבית אופי ייחודי, החל שוב לעלות.

 

לצייר על הרצפה


מרצפות מצוירות מתאימות לכל מקום בבית ובחוץ- לעיטור רצפת הסלון או המטבח, על קירות האמבטיה, בשביל הכניסה לבית, בפינת הישיבה בחצר ועוד, כיד הדמיון הטובה על בעלי הבית.

לא חייבים לרצף את כל שאח הדירה או החדר במרצפות המעוטרות. ניתן ואפילו מומלץ, להתספק במקומות מסוימים בלבד, שנקבעים מראש, כמו "מסגור" רצפת הסלון, לדוגמא, או שיבוץ מרצפות ייחודיות במקומות ספיציפיים. ייעוץ של אנשי מקצוע בתחום העיצוב יוביל לשיבוץ מדויק של מרצפות מעוטרות ברחבי הבית, כך שיווצר יופי קלאסי ועל זמני מחד, אך אישי מאידך, המעניק אופי פרטני לבית, ומראה ייחודי שלא יחזור על עצמו באף בית אחר.

 

אנשי המקצוע


כאשר בוחרים מרצפות מצויירות לבית או לחצר, חשוב מאוד להקפיד על בחירת אנשי מקצוע מנוסים. התאמת המרצפות לבית, עיטור המרצפות ועבודת הריצוף עצמה, מצריכים ניסיון רב. הקפדה על הביצוע הנכון של כל שלב תוליד מרצפות איכותיות, שיכולות להחזיק מעמד לאורך זמן רב, ללא דהיית הצבע, ללא תזוזת המרצפת ממקומה, ללא חילחול מים ברווחים שבין המרצפות ולשביעות רצון מלאה שלכם.

מרצפות מצוירותך

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שליחה >