צרו עמנו קשר!

תמונת רקע לדף

מוזאיקה

משמעות המילה מוזאיקה בלועזית היא פסיפס, ובשפות שונות, כולל עברית, היא מושאלת גם לתיאור של מגוון, מקבץ או אוסף של דברים, ואף הושאלה לשמו של דפדפן האינטרנט הראשון, MOZAIKA. יצירת פסיפס היא אמנות בת אלפי שנים שנשתמרה עד היום כמעט כפי שהייתה. מצד אחד, הרכבת המוזאיקה היא פשוטה יחסית, ומצד שני מדובר באמנות של ממש, המצריכה סבלנות ושאר רוח לצד יצירתיות. בני משפחת גלוסקא, המייצרים אריחים שונים כבר שלושה דורות, מספרים על המוזאיקה ושילובה הפרקטי בבית.

מוזאיקה שימושית


חיפויי קירות ואריחים העשויים כמוזאיקה הפכו לפופולאריים בשילוב בבנייה. בעבר היה נהוג לקשט בעזרת אריחי פסיפס רק את חדרי הרחצה והשירותים, אך בשנים האחרונות הופכים אריחים מקושטים בעבודת יד לשכיחים יותר גם באזורים אחרים בבית. לאריחי מוזאיקה יתרון של שמירה על עמידות הקיר בתנאי לחות גבוהה, ולכן ניתן למצוא היום גם יריעות של ריבועי קרמיקה קטנים הנראים כמוזאיקה, ויכולים להיות מודבקים על הקיר החיצוני, אך אריחים אלה אינם יפים או מיוחדים כאריחי הפסיפס שנעשים בעבודת יד מוקפדת ואמנותית.

פסיפס היסטורי


כפי שציינו בתחילה, יצירת מוזאיקה היא עבודת אמנות בת אלפי שנים. בעבר הרחוק השתמשו בפסיפס לריצוף חגיגי של מקומות קדושים או מפוארים. במקומות מסוימים השתמרו פסיפסים אלה בשלמותם או באופן חלקי וניתן לראותם באתרים ארכיאולוגיים שונים. כנראה שפסיפסים אלה נלקח הרעיון ליצור משטחים דמוי פסיפס על ידי שימוש באריחים צבעוניים, כפי שהיה נהוג במסורת הערבית במשך דורות רבים.

יוצרים מוזאיקה


היום כבר לא נהוג ליצור פסיפסים על רצפה שלמה, מכיוון שזה פחות חזק, נוח ופרקטי מהריצוף שאנו רגילים אליו. ישנם מקומות שניתן למצוא קיר שלם של מוזאיקה אמנותית, בעיקר על קירות חיצוניים, כחלק מקישוט הבית. בתור חיפוי פנים, פסיפס על קיר שלם עשוי ליצור עומס ויזואלי גדול מדי. לעומת זאת, אנו רואים עליה בביקוש עבור אריחי מוזאיקה בודדים המשולבים כחלק מחיפוי הקירות הפנימיים בחדרים שונים, ולעיתים אף כשורה שלמה בקיר מסוים. ההקפדה על הפרטים, הטכניים והאמנותיים, היא נר לרגלינו, וכך אנו מצליחים ליצור אריחים יחודיים המותאמים לבית המסוים, המחזיקים זמן רב ומכניסים יופי רב לבית.

 

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שליחה >