צרו עמנו קשר!

תמונת רקע לדף

כיור פינתי: יוצקים אמנות מבטון

הכיור הוא אחד הפריטים השימושיים ביותר בבית ובכל בית נמצא לפחות שני כיורים – אחד בחדר הרחצה ואחד במטבח, ולפעמים נמצא גם כיור פינתי קטן בשירותים, ועוד. ישנם כיורים במגוון גדלים וצורות העשויים ממגוון חומרים, ובשנים האחרונות נכנס לחיינו כיור נוסף - הכיור הפינתי, כחידוש עיצובי ופתרון לבעיות מקום.

 

אמנות שימושית


חברת גלוסקא מרצפות הוקמה בשנות ה- 30 של המאה ה- 20 , לפני כ- 80 שנה, ושלושה דורות של בני המשפחה עבדו ועובדים בחברה. מאז תחילת דרכה מתמחה החברה במרצפות ויציקות בטון שונות, מעוטרות בעבודת יד. עם השנים החברה התפתחה והחלה לייצר מוצרים נוספים כמו משרביות, ויציקות שימושיות נוספות לבית. ביקשנו מבני משפחת גלוסקא לספר על עצמם ועל הכיורים הפינתיים.

 

כיור פינתי גלוסקאעיצוב וחדשנות


ענף המרצפות המעוטרות ידע עליות ומורדות. בעבר היה מקום של כבוד למרצפות מעוטרות, אך לאט לאט ירד קרנן, כאשר המראה האחיד של השיכונים החל להשתלט, ואמנות הכנת המרצפות נשמרה ליודעי ח"ן בלבד. בעשורים האחרונים חלה פריחה מחודשת בתחום היציקות ועבודות היד, יחד עם פריחת התחום של עיצוב הפנים, וחיפוש המקומות להבעת הייחודיות האישית של אחד. אבנר ועדי גלוסקא, דור שני ושלישי למפעל במשפחתי, פיתחו את המותג שלהם ויוצרים מוצרים שונים ביציקות בטון, ולעיתים מוסיפים עיטורים, על פי הזמנת הלקוח. כיור פינתי או כיור רגיל, ספספלים, מדרגות, מעקות, עציצים ועוד.

 

הולדתו של הכיור הפינתי


הכיור הפינתי נולד בשנים האחרונות, בשל שתי סיבות עקריות: הראשונה היא הצורך בפתרונות חכמים למקום. הצפיפות והבנייה הקטנה היא אחת הרעות החולות של העשורים האחרונים, ונדרש פתרון להנחת כיור גם במקומות צפופים כמו שירותים של בית קפה או פאב, או דירה קטנה. הסיבה השניה היא החיפוש אחר פתרונות יצירתיים לעיצוב חדשני ומקורי, שהוביל ליצירת כיורים פינתיים מיוחדים, גם במקומות בהם הגודל איפשר הנחת כיור סטנדרטי.

 

בחירה ויישום


אם החלטתם לרכוש ולהתקין כיור פינתי, בבית או בעסק, כדי לחסוך מקום או מטעמים עיצוביים, כדאי להקפיד על ביצוע העבודה כולה, מהיציקה ועד ההתקנה, על ידי אנשי מקצוע מומחים בתחומם, שישאירו אתכם עם עבודה מוצלחת שתשמש אתכם שנים רבות, לשביעות רצונכם המלאה.

 

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שליחה >