צרו עמנו קשר!

תמונת רקע לדף

בלטות מצוירות - לרצף את הבית כמו פעם...

בלטות מצוירותבלטות מצוירות הנן, למעשה, מרצפות מעוטרות אשר שימשו בעבר לריצוף בתים בארץ ישראל ובארצות נוספות באגן הים התיכון. אנשי המקצוע של חברת גלוסקא, שפועלת משנת 1936 ומתמחה בייצור אריחים מעוטרים, מסבירים שהבלטות הללו מיוצרות כיום בדיוק כפי שנהוג היה לייצרן בעבר, באמצעות כבישה קרה של בטון ושכבת צמנט בגוונים ססגוניים ועשירים.

 

מאז ומתמיד דבק במרצפות הצבעוניות הללו קסם שגורם לנו להתרפק על העבר ומעורר בנו זיכרונות וגעגועים לתקופת הילדות, לבית של סבא וסבתא, לפשטות והתמימות שהיו כאן פעם. אותן בלטות מצוירות שמזכירות לכולנו שטיחוני עיטורים ופיארו בעבר בתים רבים ברחבי הארץ, היו במגוון דגמים וצבעים שונים, כאשר כל חדר ברחבי הבית התאפיין בדוגמאות ששידרו את האופי, החן והסגנון הייחודי לאותו החלל.

 

סגנון עיצובי - ארצישראלי עמוק ושורשי
 

זוהי, ככל הנראה, התחושה הנושאת עימה את המתקתקות הנוסטלגית, המתלווה אלינו בחיפוש אחר משהו שורשי יותר ועמוק יותר, שמובילה אותנו להתרפקות על הזיכרונות הללו, ובשנים האחרונות מסתמנת מגמה של חזרה אל אותן בלטות מצוירות מבטון כסגנון עיצובי- ארצישראלי לא רק בבתים שעברו פעולות שיקום ושימור, אלא גם בבתים משופצים וחדשים.

 

מבית גלוסקא יודעים לספר שכל מי שנשבה בקסמן, אינו יכול שלא לעשות בהן שימוש כשטיחוני עיטור המשולבים ברצפת הבית או כרצפה מעוטרת באופן מלא, תוך שהמרצפות משמשות כאמצעי ליצירת הרמוניה עיצובית מלאה בין כל פרטי הריהוט המקיפים את המרחב, ושלכל אחד מהם יש את הסיפור המסתתר מאחוריו. חברת גלוסקא מציעה קולקציה עשירה של בלטות מצוירות במבחר סגנונות עיצוביים, טקסטורות, צבעים ועוצמות גוון, והן משמשות כרקע נעים בחלל המקיף את חיינו.

 

קצת רקע טכני
 

על אף המראה הרך והשברירי שלהן, בלטות מצוירות הנן חזקות ועמידות מאוד בהיבט המכני, היות ומדובר במרצפות בטון. הבלטות המצוירות מתאפיינות בהבדלים קלים בין כל מרצפת ומרצפת, ולמעשה, אין בלטה שזהה לחלוטין לאחרת. מדובר בהפרשים קלים בגוונים ובהילות הגוון, ובזאת טמון, בעצם, סוד קסמן וייחודיותן.

 

המרצפות סופגות מרוצת הזמן השפעה מהסביבה שבה הן מותקנות, כשבאזורים יבשים ושטופי שמש הן תהפוכנה לבהירות יותר, בעוד שבחללים לחים הן עשויות להכהות מעט כחלק מסממני הזמן. מרצפות הבטון מיוצרות כיום בטכניקה הדומה מאוד לזו ששימשה לייצורן במאות הקודמות- שילוב של עבודת יד עם מכשירים מכניים פשוטים.

 

המרצפות מיוצרות עד היום בשיטה המסורתית של כבישה "קרה" ייבוש באוויר ואשפרה למשך 28 יום בטמפרטורה ולחות מבוקרות. בתום התהליך מתקבלות מרצפות המתאפיינות בתכונות מכניות מעולות, המאפשרות את התקנתן בתוך או מחוץ לבית.

 

לפרטים נוספים אתם מוזמנים לנסות את סימולטור הריצוף שלנו, או לצור עמנו קשר

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שליחה >