צרו עמנו קשר!

תמונת רקע לדף

אריחי בטון מעוטרים - להקנות לבית עושר ססגוני עם נופך ייחודי

אריחי בטון מעוטרים

ישנם הטוענים שאריחי בטון מעוטרים החלו להופיע לראשונה בצרפת החל מהמאה ה-19, בעוד שאחרים טוענים לעומתם שהקרדיט מגיע דווקא לאיטלקים שהחלו לשלב מלט, חלקי חרס, חלוקי נחל ושיש טחון יחד עם פיגמנטים צבעוניים כבר במחצית השנייה של המאה

ה-18.

 

אריחי הבטון המעוטרים תפסו עד מהרה מקום נכבד בבנייני הפאר בכל רחבי אירופה, ומשם התפשט הסגנון אל עבר כל הקולוניות הצרפתיות והספרדיות שברחבי העולם. השימוש באריחי בטון מעוטרים לצורך חיפוי רצפות וקירות היה נפוץ בארץ ובעולם עד לשנות החמישים של המאה ה-20, וכיום ניתן למצוא רצפות מעוטרות בבנייני גאודי שבברצלונה, בבית הצאר הרוסי, בית הרייכסטאג שבברלין וגם במבנים שונים בירושלים, חיפה, יפו וערים נוספות ברחבי הארץ.

 

סוד קסמם של האריחים המעוטרים

 

מבית חברת גלוסקא אשר פועלת החל משנת 1936 ומתמחה בייצור מרצפות ואריחי בטון מעוטרים, מסבירים שסוד קסמם של האריחים המעוטרים נעוץ באווירה האינטימית והחמימה שהם מעניקים לחלל הבית, בזכות העושר הססגוני של הדוגמאות הייחודיות ומגוון הצבעים האופייני לאריחים אלו, כמו גם העובדה שכל אריח ואריח מיוצר באופן ידני בעזרת שיטות בנות מאה ואף מאתיים שנה, מעניקות עוד נופך ייחודי נוסף.

 

מבית גלוסקא, שטכניקת הייצור הייחודית שלה הפכה זה מכבר לאמנות העוברת מאב לבן במשך שלושה דורות של אהבת הריצוף, מציינים שאין רצפת אריחים הזהה לאחרת ואין אריח הזהה לחלוטין לאריח אחר, וזהו אחד הגורמים שהופכים את הרצפה לכה מרשימה ויוצאת דופן.

 

דרכי הטיפול לשימור המראה המרהיב של האריחים למשך שנים רבות

 

רצפה מאריחי בטון מעוטרים איננה מותאמת למי שמחפש סימטריות וקווים צורניים מינימליסטיים ונקיים, אך היא מתגמלת במיוחד את מי שמוכן לקבל תהליכי ההשתנות וההתבגרות שלה עם השנים כחלק מהתהליך הטבעי בחייו של הבית. 

 

עם זאת, אחת מתכונותיו החשובות והבולטות של אריח המעוטר, היא שניתן לחדש את מראהו המרהיב באמצעות טיפול נכון, ולשמר אותו למשך שנים רבות. מבית גלוסקא מציינים שלצורך זה יש להשתמש בסילרים ייעודיים שמטרתם למנוע חלחול של נוזלים והכתמת הרצפה על ידי שמן, יין, מים וחומרים אחרים, ומנגד מאפשרים לאדים לחלחל ולהתאדות מבעד לאריחים.

 

היות וישנם בשוק סילרים מסוגים שונים ומגוונים, מומלץ להיוועץ ביצרן או באנשי מקצוע המתמחים בתחום על מנת לקבל הדרכה בנוגע לתחזוקה נכונה ולהבטיח שהחומר אכן מותאם אל הריצוף ואינו עלול לגרום לנזקים.

 

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שליחה >