צרו עמנו קשר!

תמונת רקע לדף

אריחים למטבח רגילים או אריחים מצוירים

      אריחים למטבח של גלוסקא מרצפות עיצוב אמיר גולן
   עיצוב: אמיר גולן

פעם, כשהיו מדברים על אריחים למטבח, הכוונה הייתה על אריחי קרמיקה או חרסינה סטנדרטיים. צבעיהם השתנו לפי האופנה- חום, ירוק, תכלת, לבן... אבל האריחים נשארו סתמיים. היום ניתן להשיג אריחים בגדלים שונים, צבעים שונים, מצוירים עם עיטורים או מוזאיקה, ומחומרים שונים כמו קרמיקה, פורצלן או זכוכית אפשר לרצף את האי במטבח את רצפת המטבח או הקירות. משפחת גלוסקא, מבית המלאכה הותיק בארץ ליצירת מרצפות ואריחי חיפוי – גלוסקא מרצפות, מספרים על השימוש המודרני של אריחים למטבח.

 

איך בוחרים אריחים למטבח - פרקטיקה לפני הכל
 

השימוש באריחים במטבח הוא, קודם כל, פרקטי : קירות המטבח הסמוכים למשטחי העבודה ולכיריים מועדים לליכלוך רב, החל בנתזי מים, מרק ומיץ וכלה בכתמי שמן ושומן, שלא ירדו מקיר טיח רגיל ואף יסבו לו נזק מצטבר. כל האריחים עשויים מחומרים קלים לניקוי, שניתן להסיר מהם כל לכלוך וכתם.חשוב להחליט איזה סגנון של אריחים למטבח רוצים. צריך להחליט אם רוצים סגנון חלק, או דווקא סגנון נועז. לפעמים אפשר להוסיף אריחים מצויירים למטבח. לפעמים תהיה נטייה להשתמש דווקא באריחים מיוחדים על מנת "לשבור עיצוב", יש להחליט האם רוצים רצפה "מקושקשת", או רצפה חלקה.כדי לבחור נכון, כדאי להכיר לעומק כמה סגנונות עיצוב של אריחים למטבח:
 

אריחים בעיצוב חלק 
 

סגנון העיצוב השולט ברוב הבתים הוא סגנון עיצוב חלק. כדי להיצמד לעיצוב זה, נבחר באריחים חלקים, ללא הדפס ציורים, ואתם נרצף את המטבח.
 

אריחים בסגנון ים תיכוני
 

לפעמים רוצים לתת לבית תחושה אותנטית של מקומיות, באמצעות ריצוף מתאים. יש להקפיד לא לבחור אריחי ריצוף אשר מקושקשים יותר מדי וכדאי לבחון ולהחליט איזה סוג של מרצפות יתן את תחושת העממיות והכנסת האורחים אותה רוצים לשוות למטבח.
 

אריחים מעוטרים או אריחים מצוירים
 

לפעמים רוצים לשלב מעט אופנות עם ריבועי ציוריים, ואז כדאי לבחור במרצפות עם ציורים. המרצפות הישנות לא נעלמו לגמרי מהאופנה והשימוש בהן גובר לא רק על מנת לתקן או להחליף מרצפות ישנות שהתבלו במרוצת השנים. למשל, כאשר מעצבים מרצפות עם עיטורים מסולסלים ובעל מאפיינים מזרח תיכוניים על מנת לרצף בתי נכבדים וראשי קהילות או לחילופין כשרוצים להפיח חיים במטבח במידה והוא פתוח או בחדר האמבטיה , אריחים מצויירים עם דוגמאות גאומטריות יעשו את העבודה .
 

והדקורציה?
 

אחרי שסיימנו עם החלק הפרקטי, הגיע הזמן לחשוב על הדקורציה והעיצוב. כפי שכבר אמרנו, בעבר הסתפקו באריחי קרמיקה פשוטים. בדירות ישנות שלא עברו שיפוץ עדיין ניתן למצוא אריחים חומים או ירוקים שהיו באופנה בשנות ה-70, והיום מעטים חושבים שהם יפים. כשהטכנולוגיה התקדמה קיבלנו אריחים גדולים יותר, ואפילו נוספו אריחים צבעוניים המשולבים באריחים הלבנים. המילה העיצובית החזקה של השנים האחרונות היא שילוב אריחים למטבח שיש בהם עיטור עבודת יד, פסיפס צבעוני ועוד. העיקר הוא האמירה האישית והוספת נופך ייחודי למטבח הפרטי שלנו.
 

טיפים בעיצוב המטבח:


לשבור - לפעמים צריך לשבור את העיצוב הישן של הריצוף למטבח, ולשים ריצוף חדש. חשוב מאוד לתכנן את הריצוף ביחד עם המשפחה. כאשר בוחרים ריצוף צבעוני מומלץ מאוד לתכנן עם בני המשפחה כיצד יראה הריצוף החדש.


לפעמים אפשר להשתמש בריצוף נועז למטבח. חשוב לחשוב היטב מתי בוחרים בסגנון עיצוב נועז.כאשר מרצפים את האי במטבח, ניתן לבחור בריצוף פרחוני. על ריצוף האי להיות צבעוני ומעניין.חשוב מאוד שהעיצוב הכללי של המטבח, יתמזג עם העיצוב של שאר הבית.

 

 

 

אי במטבח משובץ אריחים למטבח של גלוסקא מרצפות אריחים מצוירים דגם פרחוני       אריחים למטבח של גלוסקא מרצפות במסעדת ננוצקה אריחים מצוירים בדוגמאות גאומטריות
 אריחים למטבח בחיפוי אי במטבח של גלוסקא מרצפות     אריחים למטבח של גלוסקא במסעדת ננוצקה צילום: אלעד סידור

 

 

אריחים יחודיים למטבח שלכם

כאמור, בשנים האחרונות ישנו ביקוש הולך וגובר לאריחים בעבודת יד, כחלק מהנהייה אחר האמירה האישית בבית. אריחים שנעשו ביד לעולם לא יהיו זהים זה לזה באופן מוחלט, וניתן להזמין אריחים בעיצוב אישי, בין אם מדובר באריחים מעוטרים, אריחי ערבסקה המושקעים בקיר, או אריחי מוזאיקה. השימוש באריחים מצוירים עלולה להכביד על העין אם יחופה בהם קיר שלם, אם כי זה תלוי בדוגמת האריח, ומומלץ להשתמש בהם בצורה מעודנת, בשילוב עם אריחים צבעוניים כאלה או אחרים. ניתן אף ליצור מעין התכתבות של החיפוי עם הרצפה, ולשלב גם ברצפה אריחים שונים בעבדות יד. כדי ליצור התאמה בין הקיר לרצפה ואמירה עיצובית  שלא תיצור עומס ויזואלי מכביד, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום העיצוב ועם בעלי המלאכה עצמם. השמיים הם הגבול במקרה של אריחים למטבח שלכם.


חברת גלוסקא, מתמחה בייצור אריחים למטבח, ובשאר חלקי הבית. החברה מייצרת אריחים צבעוניים וססגוניים. לחברה יש אריחים מעוטרים בציורי פרחים, אריחים מעוטרים בעלים וסלסולים, ועוד. אנו נשמח לרצף לכם את המטבח על כל חלקיו. אתם מוזמנים להתייעץ עם מומחי הריצוף שלנו ולהשתמש בידע שצברנו במהלך 80 שנות ייצור וריצוף.

 

 

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שליחה >