צרו עמנו קשר!

תמונת רקע לדף

אי למטבח: מתגוררים בדירה קטנטנה אך משתוקקים לאי? מסתבר שהכול אפשרי!

אי למטבחכשמהרהרים על אי למטבח, התפיסה הרווחת היא שרק בתים גדולים בעלי מטבחים רחבי ידיים יכולים להרשות לעצמם אי כזה. האמת היא שבאמצעות בחירת העיצוב הנכון, לא זו בלבד שניתן לאבזר את המטבח באי נאה ומרשים גם כשמדובר בדירות קטנות, אלא שבנוסף להיבט העיצובי, הוא עשוי להיות לנו לעזר רב ולסייע מבחינה פונקציונלית ופרקטית לתפעולו השוטף של המטבח.

 

אנשי המקצוע מבית גלוסקא מרצפות, מפעל משפחתי המתמחה בייצור מרצפות חלקות ומעוטרות, מסבירים שבמרבית מהבתים בהם משולב במטבח אי, נהוג למקם אותו במרכז המטבח ולעשות בו שימוש כפינת עבודה בלבד, למרות שניתן גם במקרים מסוימים להצמידו אל הקיר ובכך לחסוך מקום בחלל הבית, או לחלופין להוסיף לו שימושים כפינת ישיבה ואכילה.

 

הטרנד העכשווי: להפוך את האי לנישה דקורטיבית החוצצת בין המטבח והסלון


מבית גלוסקא מרצפות מציינים שחשוב, אמנם, להקפיד ולשמור שיהיה מרחב תמרון בחלל המטבח, אך קיימים כיום פורמטים המאפשרים לשלב אי למטבח גם בדירות קטנות של פחות מ- 70 מ"ר, כשהאי משמש בעיקר כתוספת למשטח העבודה.

 

המגמה כיום במרבית מהבתים בישראל היא לאחד בין החלל של הסלון יחד עם החלל של המטבח ופינת האוכל, ולהפוך אותם למרחב אחד המתפקד כמרחב ציבורי של בני הבית.

 

בנסיבות הללו יכול האי לשמש גם כסוג של חיץ אסתטי עדין ואף לעצבו כמעין בר ישיבה במרכז החלל, כשמצידו האחד הוא מנוצל כנישה דקורטיבית לאחסון כלי מטבח, בעוד שצידו האחר הופך לפינת ישיבה שיקית ומסוגננת עם כיסאות תואמים.

 

פתרון אופטימלי לשמירה על הכשרות


בשנים האחרונות זוכה האי למטבח לשימוש נוסף בקרב משפחות מסורתיות רבות, שהפכו אותו לפתרון אופטימלי לשמירה על הכשרות, כאשר משטח העבודה שעל האי מוגדר כאזור המיועד לשימוש בשרי, בעוד שיתר המשטחים מוקדשים לשימוש חלבי או להפך. מחברת גלוסקא מרצפות ממליצים לעצב את האי בהתאם לסגנון העיצובי והגוון של המטבח, שכן צורתו כבר מובלטת דיה מעצם הוספתו.

 

ניתן לנצל את חלקו התחתון של האי בצורה פרקטית כיחידת אחסון המורכבת מארונות ומגירות, ולמי שמעוניין להפוך את האי למשטח עבודה מרכזי, אזי מומלץ לו להציב בו את התנור והכיריים. פרט להיותו משטח עבודה ופתרון אחסון נוסף למטבח, האי משמש, בין היתר, כפינת פנאי משפחתית- חברתית, ועל כן כדאי לעצב אותו באופן ידידותי לכל השימושים ולכל בני הבית.

אי למטבח

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שליחה >